Marsz wołyński przejdzie ulicami Nowego Sącza. Organizatorzy zapraszają do wspólnego upamiętnienia ofiar

miastons.pl 3 godzin temu

11 lipca ulicami Nowego Sącza przejdzie Marsz Wołyński, którego celem jest uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do wspólnego udziału w wydarzeniu pod hasłem „Pamiętamy. Nie zapomnimy”. Marsz rozpocznie się w sobotę, 11 lipca 2026 roku o godzinie 13:00. Miejscem zbiórki będzie Rynek w Nowym Sączu, skąd uczestnicy przejdą ulicami miasta na Stary Cmentarz pod Pomnik Pirackiego.

Hołd dla ofiar i apel o zachowanie pamięci

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma charakter patriotyczny i upamiętniający. Marsz jest wyrazem szacunku wobec ofiar zbrodni wołyńskiej oraz przypomnieniem o konieczności pielęgnowania pamięci historycznej kolejnych pokoleń. Na materiałach promujących wydarzenie znalazło się hasło: „Dołącz do nas! Idźmy razem w obronie pamięci i prawdy”. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą wspólnie oddać hołd pomordowanym i wziąć udział w spokojnym przemarszu przez centrum miasta.

Najważniejsze informacje

Marsz Wołyński odbędzie się 11 lipca 2026 r. (sobota). Zbiórkę zaplanowano na godzinę 13:00 na Rynku w Nowym Sączu. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta na Stary Cmentarz pod Pomnik Pirackiego, gdzie zakończy się wydarzenie upamiętniające ofiary ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Idź do oryginalnego materiału