Wojna na Ukrainie: nowa strategia

dailyblitz.de 1 dzień temu

Kanclerz Niemiec, Friedrich Merz, ogłosił, iż Ukraina może teraz używać zachodnich systemów uzbrojenia do atakowania celów wojskowych na terytorium Rosji. Ta decyzja może zasadniczo odmienić dynamikę wojny i ukraińskie możliwości obrony. Merz oświadczył, iż nie ma już żadnych ograniczeń dotyczących dalekosiężnych uderzeń z użyciem broni przekazanej Ukrainie, co oznacza, iż Ukraina może teraz bronić się, na przykład, atakując instalacje wojskowe na terytorium Rosji.

Nowa strategia
Zdaniem kanclerza Niemiec, ta decyzja fundamentalnie zmieni sposób, w jaki Ukraina prowadzi tę wojnę. Merz zaznaczył, iż Rosja regularnie atakuje cele cywilne, bombardując miasta, przedszkola i szpitale, w przeciwieństwie do Ukrainy. Dla nas ważne jest, aby tak pozostało, iż Ukraina nie atakuje celów cywilnych. Ale kraj, który broni się wyłącznie na własnym terytorium, nie może się skutecznie bronić.

Współpraca międzynarodowa
Merz zapowiedział również, iż przyszłe decyzje o dostawach broni dla Ukrainy nie będą już publicznie ogłaszane. Pod moim kierownictwem debaty na temat dostaw broni, rakiet, systemów uzbrojenia i tym podobnych nie będą odbywały się w przestrzeni publicznej. Odnosząc się do możliwego przekazania Ukrainie niemieckich rakiet dalekiego zasięgu Taurus, Merz zapewnił, iż Niemcy wspierają Ukrainę militarnie w takim zakresie, w jakim mogą, i ponoszą za to odpowiedzialność.

Dane liczbowe
Według danych opublikowanych przez Deutsche Welle, w ciągu ostatnich 6 miesięcy Niemcy przekazały Ukrainie ponad 1,5 miliarda euro pomocy militarnej. Ponadto, Unia Europejska zapowiedziała, iż przekaże Ukrainie 2,5 miliarda euro pomocy militarnej w ciągu najbliższych 2 lat.

Strategia wojenna
To element szerszej strategii wojennej, jaką realizują Niemcy. Celem jest pozbawienie agresora jakiejkolwiek przewagi w wojnie na Ukrainie. Merz zaznaczył, iż Wspólnota europejska musi działać razem, aby wesprzeć Ukrainę w jej walce o wolność i niepodległość.

Rola Unii Europejskiej
Unia Europejska odgrywa istotną rolę w wspieraniu Ukrainy w jej walce z Rosją. UE przekazała Ukrainie ponad 10 miliardów euro pomocy gospodarczej i militarnej. Ponadto, UE nałożyła sankcje gospodarcze na Rosję, aby osłabić jej gospodarkę i uniemożliwić jej finansowanie wojny.

Wnioski
Wojna na Ukrainie jest złożonym konfliktem, który wymaga współpracy międzynarodowej. Decyzja Niemiec o przekazaniu Ukrainie zachodnich systemów uzbrojenia może zasadniczo odmienić dynamikę wojny i ukraińskie możliwości obrony. Unia Europejska i Stany Zjednoczone muszą działać razem, aby wesprzeć Ukrainę w jej walce o wolność i niepodległość.

Continued here:
Wojna na Ukrainie: nowa strategia

Idź do oryginalnego materiału